Disaster Recovery چیست؟

ارسال شده توسط admin | در دسته بندی وبلاگ

Disaster Recovery چیست؟

به حالتی که حادثه یا اتفاقی ناگوار (به صورت طبیعی و یا ناشی از اشتباهات انسانی) برای سرور و یا اطلاعات موجود برروی آن افتاده و این امر باعث شود تا دسترس پذیری، محرمانگی و یا یکپارچگی اطلاعات از بین برود، Disaster می گویند. در این شرایط نیاز به طرحی جامع و متناسب که از قبل برنامه ریزی شده باشد خواهیم داشت تا امکان بازگرداندن عملکرد را به حالت قبل از وقوع فاجعه در کمترین زمان ممکن داشته باشیم.

یک طرح و برنامه Disaster Recovery مناسب، یک رویکرد ساختار یافته برای مواجهه با اتفاقات و حوادث غیر برنامه ریزی شده است که می تواند زیرساخت IT شرکت و سازمان های مربوطه را تهدید نماید. این طرح استراتژی های بازیابی از فاجعه ها را به صورت گام به گام برای بازیابی سیستم ها و شبکه های خراب شده را جهت به حداقل رساندن تاثیرات منفی بر فعالیت های شرکت و یا سازمان ها فراهم می آورد.

امروزه به دلیل اهمیت IT و وابستگی هرچه بیشتر کسب و کارها به آن و نیاز به دسترس پذیری هرچه بیشتر به سرویس ها و خدمات ارایه شده از طریق آن، پیاده سازی یک طرح جامع و متناسب DR (Disaster Recovery) لازم و ضروری می باشد. در این راستا پارس نافع با ارایه مشاوره های حرفه ای و در نظر گرفتن نیازهای کاربران نسبت به ارایه طرح های متناسب اقدام نموده است. در صورت نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فروش استوریج
هارد اکسترنال
خرید سرور

0 دیدگاه | اکتبر 3, 2018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 6 =