استوریج Dell EMC Data Domain 9300

ارسال شده توسط admin | در دسته بندی وبلاگ

استوریج Dell EMC Data Domain 9300

 

شرح
تأمین انرژی حافظه محافظتی EMC دل

سیستم عامل دامنه داده (DD OS) هوشمندی است که دامنه Dell EMC Data را تأمین می کند. این چابکی ، امنیت و قابلیت اطمینان را فراهم می کند که بستر Data Domain را قادر می سازد ذخیره سازی محافظتی مقیاس پذیر ، با سرعت بالا و ابر را برای پشتیبان گیری ، بایگانی و بازیابی فاجعه ارائه دهد.

تکثیر مقیاس پذیر با سرعت بالا

Data Domain Operating System به Domain Data کمک می کند تا سرعت و بازده صنعت را با توان حداکثر 68 ترابایت در ساعت ارائه دهد و پشتیبان گیری بیشتر را سریعتر انجام دهد و فشار روی پنجره های پشتیبان را کاهش دهد. DD OS برای به حداقل رساندن نیازهای دیسک ، از تکثیر با طول متغیر استفاده می کند و اطمینان حاصل می کند که داده ها روی دیسک از قبل تکثیر شده است. این به طور متوسط ​​10 تا 30 برابر نیاز به ذخیره سازی پشتیبان و بایگانی را کاهش می دهد و از این طریق دیسک به عنوان گزینه جایگزین کارآمد برای نوار تبدیل می شود. این نسبت ها هنگام استفاده از Dell EMC Data Protection Suite Family برای تهیه نسخه پشتیبان در Data Domain به میانگین حتی بیشتر از 36 برابر می رسند. داده های موجود بر روی دیسک بصورت آنلاین و در محل برای مدت زمان نگهداری طولانی تر در دسترس هستند و بازیابی و بازیابی سریع و قابل اعتماد می شوند. این کارایی Data Domain را قادر می سازد تا از ظرفیت منطقی 50 PB در یک سیستم واحد محافظت کند ، این امکان را دارد که به لطف پشتیبانی از Data Domain Cloud Tier ، 100 بایت دیگر داده تکثیر شده در ابر را برای حفظ طولانی مدت در ردیف اصلی قرار دهد. با تکثیر ، نگهداری ماهها بر روی دیسک با استفاده از همان تعداد “کاشی کف” که به طور سنتی فقط چند روز مرحله بندی دیسک را فراهم می کند ، امکان پذیر است.

سیستم عامل DD به Dell EMC Data Domain اجازه می دهد تا داده ها را در طی مراحل پشتیبان گیری یا بایگانی تکثیر کند ، که در حالی که نیازهای ذخیره سازی دیسک را به حداقل می رساند ، عملکرد را به حداکثر می رساند. داده های تکثیر شده را می توان در سایت ذخیره کرد تا بلافاصله بازیابی شود و مدت زمان بیشتری روی دیسک باقی بماند. داده های تکثیر شده همچنین می توانند از طریق WAN به یک سایت از راه دور یا یک سایت ارائه دهنده خدمات در ابر برای عملیات بازیابی فاجعه ، از بین بردن نیاز به پشتیبان گیری های مبتنی بر نوار ، یا ادغام پشتیبان های نوار در یک مکان مرکزی تکرار شوند. دامنه داده این امکان را فراهم می کند تا داده های پشتیبان و بایگانی را در همان زیرساخت تلفیق کند و با از بین بردن سیلوهای ذخیره پشتیبان و بایگانی و هزینه های اضافی ، امکان تلفیق بیشتر را فراهم می کند.

کلیدی که سیستم عامل DD را قادر می سازد عملکرد پیشرو در صنعت را فراهم کند در حالی که نیازهای دیسک را به حداقل می رساند ، ساختار مقیاس بندی جریان آگاهانه بخش دامنه (SISL M) Dell EMC Data Domain است. به طور خاص ، SISL از پیشرفت مداوم عملکرد پردازنده برای افزایش مداوم عملکرد سیستم Domain Data با به حداقل رساندن دسترسی دیسک های مورد نیاز برای تکثیر داده ها استفاده می کند. SISL با شناسایی بخشهای داده ای تکراری در حافظه ، داده ها را تکثیر می کند ، که این باعث کاهش مصرف دیسک می شود. این امکان را فراهم می کند تا داده دامنه داده پردازنده محور باشد و “به اسپیندل محدود نشود.

معماری آسیب پذیری داده ها

دامنه داده به عنوان ذخیره سازی آخرین راه حل طراحی شده است – برای اطمینان از اینکه می توانید با اطمینان اطلاعات خود را با اطمینان بازیابی کنید. Dell EMC Data Domain Data Invulnerability Architecture در سیستم عامل DD تعبیه شده است تا بهترین دفاع صنعت را در برابر مسائل یکپارچگی داده ها به شما ارائه دهد. تأیید صحت نوشتن و خواندن از مسائل مربوط به یکپارچگی داده ها در هنگام مصرف و بازیابی اطلاعات محافظت می کند و به طور خودکار از آنها بازیابی می شود.

ضبط و تصحیح خطاهای ورودی / خروجی بصورت درون خطی در طی مراحل پشتیبان گیری ، نیازی به تکرار کارهای پشتیبان را از بین می برد ، اطمینان حاصل کنید که پشتیبان گیری به موقع انجام شده و توافق نامه های سطح خدمات را برآورده می کند. علاوه بر این ، بر خلاف سایر آرایه های سازمانی یا سیستم های پرونده ، شناسایی مداوم خطا و خود ترمیم شدن ، تضمین می کند که داده ها در طول چرخه حیات خود در دامنه داده قابل بازیابی هستند.

داده های پشتیبان و بایگانی ذخیره شده در یک سیستم دامنه داده را می توان با رمزگذاری انجام شده به صورت درون خطی محافظت کرد – قبل از اینکه داده ها روی دیسک نوشته شوند. برای امنیت پیشرفته داده در حالت استراحت ، رمزگذاری درون خطی دامنه از کتابخانه های رمزنگاری معتبر RSA® BSAFE FIPS 140-2 با استاندارد صنعتی استفاده می کند. دامنه دیتا از مدیریت کلید رمزگذاری داخلی بر روی هر سیستم یا مدیریت کلید خارجی از طریق RSA Data Protection Manager پشتیبانی می کند تا یک راه حل مدیریت چرخه حیات کلید رمزگذاری قوی برای کل شرکت ارائه دهد.

ظرفیت براساس ترکیبی از داده های پشتیبان معمولی سازمانی (سیستم های فایل ، پایگاه داده ، ایمیل ، پرونده های توسعه دهنده) است. دامنه کم پایان ظرفیت ، نشان دهنده پشتیبان گیری کامل هفتگی یا ماهانه ، پشتیبان افزایشی روزانه یا هفتگی ، از ظرفیت سیستم است. انتهای بالای محدوده نشان دهنده پشتیبان گیری کامل روزانه از ظرفیت سیستم است. تمام مقادیر ظرفیت با استفاده از Base10 محاسبه می شود (به عنوان مثال ، 1TB = 1،000،000،000،000 بایت).

 

یکپارچه سازی بی نقص

دامنه داده به راحتی با زیرساخت های موجود ادغام می شود و می تواند با برنامه های پشتیبان گیری و بایگانی پیشرو استفاده شود. ادغام سیستم Data Domain در محیط شما نیازی به تغییر فرایند یا زیرساخت ندارد ، بنابراین می توانید به سرعت و به طور م theثر ارزش تکثیر را درک کنید. علاوه بر این ، Data Domain می تواند مستقیماً با برنامه های سازمانی پیشرو مانند Oracle RMAN ادغام شود یا مستقیماً از طریق CIFS یا NFS برای پشتیبانی از انواع کارها بنویسد.

برای یک راه حل کامل برای محافظت از داده ها ، از ترکیب قدرتمند نرم افزار محافظت از اطلاعات Dell EMC با حافظه محافظت استفاده کنید. هنگام استفاده از خانواده Data Protection Suite with Domain Data ، خطر از دست رفتن داده ها ، تکثیر صنعت پیشرو و عملکرد برتر را کاهش دهید.

از آنجا که Data Domain می تواند به طور همزمان از چندین روش دسترسی از جمله NFS ، CIFS ، VTL ، NDMP و Data Domain Boost support پشتیبانی کند ، همه برنامه ها و برنامه های کاربردی می توانند در همان سیستم Data Domain به طور همزمان پشتیبانی شوند تا محافظت بیشتر در ذخیره سازی ذخیره سازی امکان پذیر شود. یک سیستم می تواند خود را به عنوان یک سرور پرونده نشان دهد و دسترسی به NFS ، CIFS را از طریق اترنت ارائه دهد. به عنوان یک کتابخانه نوار مجازی (VTL) از طریق کانال فیبر ؛ به عنوان یک سرور نوار NDMP از طریق اترنت. یا به عنوان یک هدف دیسک با استفاده از رابط های خاص برنامه مانند Data Domain Boost. دامنه داده VTL با سیستم های پیشرو باز و برنامه های پشتیبان سازمانی IBM i واجد شرایط است.

پشتیبان گیری و تلفیق بایگانی

انعطاف پذیری سیستم عامل DD ، Data Domain را قادر می سازد تا به عنوان تنها حافظه حفاظتی برای پشتیبانی همزمان از داده های پشتیبان و بایگانی باشد. این به Data Domain امکان می دهد تا با به اشتراک گذاری منابع در داده های پشتیبان گیری و بایگانی ، هزینه کلی مالکیت (TCO) را کاهش دهد. به طور خاص ، می توان از یک Domain Data برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی کل شرکت (شامل Oracle ، SAP ، Microsoft و VMware® ، و همچنین IBM i و محیط های اصلی) و همچنین محافظت از داده های بایگانی (از جمله پرونده ، e- نامه ، مدیریت محتوای سازمانی ، پایگاه داده و بایگانی ماشین مجازی). دامنه داده از طریق ادغام با برنامه های بایگانی پیشرو در صنعت از جمله Data Protection Suite for Archive و Veritas Enterprise Vault از داده های بایگانی به طور مقرون به صرفه محافظت می کند. با ادغام در یک سیستم ذخیره سازی مشترک حفاظتی ، می توانید سیلوهای ذخیره سازی و سربارهای مربوطه را از بین ببرید – از جمله مدیریت ، فضای کف ، برق و خنک کننده. علاوه بر این ، با استفاده از نرم افزار Data Domain Retention Lock ، سیستم های Data Domain می توانند سیاست های حاکمیت داخلی یا مقررات انطباق داده های بایگانی از جمله SEC 17a-4 (f) را رعایت کنند. قفل نگهداری دامنه داده به مدیران ذخیره سازی ، مدیران پشتیبان و افسران انطباق اجازه می دهد تا شرایط ذخیره داده برای داده های ذخیره شده در یک سیستم دامنه داده را برآورده کنند. DD Retention Lock از اصلاح یا حذف پرونده ها برای یک دوره نگهداری تعریف شده توسط کاربر جلوگیری می کند. این ویژگی قفل کردن فایل امن داده های بایگانی را در سطح فایل جداگانه امکان پذیر می کند. امکان مخلوط کردن این پرونده ها با پرونده های باز نشده در همان سیستم دامنه داده – این امر باعث می شود تا یکپارچه سازی گسترده تر از داده های بایگانی مبتنی بر پشتیبان گیری و نگهداری انجام شود.

نسخه مجازی دامنه داده

Data Domain Virtual Edition (DD VE) از قدرت سیستم عامل DD برای ارائه فضای ذخیره سازی محافظت شده توسط نرم افزار استفاده می کند. بارگیری ، پیاده سازی و پیکربندی DD VE سریع و ساده است – و در عرض چند دقیقه امکان پذیر است. DD VE می تواند بر روی سخت افزار استاندارد مستقر شود و در VMware vSphere ، Microsoft Hyper-V و همچنین در ابر با AWS و Azure اجرا می شود. DD VE همچنین دارای سرورهای VxRail و Dell PowerEdge است. با استفاده از DD VE می توان از زیرساخت های موجود برای استقرار فضای ذخیره سازی محافظت مجازی استفاده کرد. می توان یک ابزار ارزیابی را در هنگام استقرار برای بررسی زیرساخت های زیرین و اطمینان از برآورده شدن نیازهای پیشنهادی اجرا کرد. یک نمونه DD VE می تواند از 5 ترابایت تا 96 ترابایت یا در صورت استقرار در ابر تا 16 ترابایت مقیاس بندی کند. ظرفیت را می توان به راحتی بین سیستم های مجازی و / یا مکانها جابجا کرد و می توان آنها را به صورت 1 ترابایت خریداری کرد که به شما امکان می دهد ظرفیت خود را همانطور که تجارت می خواهد رشد دهید. DD VE ویژگی های اصلی سیستم عامل DD را حفظ می کند و شامل DD Boost ، DD Encryption و DD Replicator است. با استفاده از DD System Manager یک نمونه DD VE را پیکربندی و مدیریت کنید و چندین مورد DD VE را از طریق مرکز مدیریت DD بصورت متمرکز مدیریت کنید.

 

ابر فعال است

با استفاده از سطح دامنه ابر دامنه ، سیستم عامل DD می تواند داده ها را به صورت ابری عمومی ، خصوصی یا ترکیبی برای حفظ طولانی مدت مرتب کند. فقط داده های منحصر به فرد مستقیماً از Data Domain به ابر ارسال می شوند و داده ها در ذخیره سازی ابر ابری که قبلاً تکثیر شده اند ، قرار می گیرند. با نسبت های تکثیر 10 تا 30 برابر ، ردپای ذخیره سازی تا حد زیادی کاهش می یابد تا TCO کلی کاهش یابد. DD Cloud Tier می تواند حداکثر ظرفیت لایه فعال را تا 2 برابر افزایش دهد. با رمزگذاری DD ، داده ها در ابر امن باقی می مانند. اکوسیستم گسترده ای از برنامه های پشتیبان و سازمانی و انواع ابرهای خصوصی و عمومی با DD Cloud Tier شامل EMC Elastic Cloud Storage (ECS) و Virtustream Storage Cloud پشتیبانی می شود.

سیستم عامل DD همچنین چندین اجاره امن را فراهم می کند ، که شرکت های بزرگ و ارائه دهندگان خدمات را قادر می سازد تا از داده ها به عنوان یک سرویس با Data Domain در یک ابر خصوصی یا ترکیبی محافظت کنند. دامنه داده با داشتن چندین مستأجر امن ، منطقاً داده های مستاجر را منزوی می کند و انزوای شبکه جدایی دقیق دسترسی به داده را بین مستاجران فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که داده های هر مستاجر فقط برای آنها قابل مشاهده و در دسترس است و امکان سرویس دهی مستاجر را نیز می دهد. احراز هویت گواهی SSL تکرار ایمن را تضمین می کند. اندازه گیری ظرفیت فیزیکی به شما امکان می دهد تا چه میزان ظرفیت فیزیکی در سطح پرونده ، فهرست ، MTree ، مستأجر یا واحد مستاجر مصرف شود. این به عنوان مکانیزمی موثر برای مدیریت ظرفیت ذخیره سازی محافظت شده دامنه داده مشترک بین بخشهای خاص یا مستاجران عمل می کند.

Data Domain Cloud DR (DD CDR) به شرکتها اجازه می دهد تا ماشینهای پشتیبان تهیه شده از دامنه Data Domain و Avamar خود را در فضای ابری عمومی (AWS) کپی کرده و آزمایش DR را ترتیب دهند تا برای سناریوهای احتمالی فاجعه آماده شوند ، تا بتوانند در ابر ایجاد شوند. در صورت بروز یک فاجعه و عدم بازگشت بارهای ابری به دنبال سناریوی فاجعه. گسترش محافظت از داده های موجود از محل مشتری به ابر ، تجربه کاربری آشنایی را در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین به حداقل آموزش و آموزش نیاز دارد. از مزایای اضافی Data Domain Cloud DR می توان به حداقل ردپای فضای ابری اشاره کرد (در هنگام تکرار معمول به محاسبه اضافی نیاز نیست ، و در صورت آزمایش یا بازیابی به حداقل محاسبه نیاز است) و بازیابی و بازپرداخت منظم بارهای کاری.

بازیابی سریع ، کارآمد و مقیاس پذیر در برابر بلایا

همانطور که داده ها روی Data Domain قرار می گیرند ، می توانند بلافاصله شروع به تکثیر آنها در یک سایت بازیابی فاجعه کنند. برای تأمین نیازهای دقیق DR ، نرم افزار Data Domain Replicator می تواند با سرعت 52 ترابایت در ساعت و از طریق اتصال شبکه 10 گیگابایتی نسخه برداری کند. سیستم عامل DD فقط داده های فشرده شده منحصر به فرد را در سراسر شبکه تکرار می کند و به کسری از زمان ، پهنای باند و هزینه روش های تکرار سنتی نیاز دارد. با تکثیر متقابل سایت ، فقط داده های منحصر به فرد از طریق بخش های WAN منتقل می شود. این می تواند نیاز به پهنای باند WAN را تا 99٪ کاهش دهد ، و باعث تکثیر سریع مبتنی بر شبکه ، سریع و قابل اعتماد و مقرون به صرفه می شود. برای بالاترین سطح امنیت ، داده هایی که بین نمونه های Data Domain تکثیر می شوند می توانند با استفاده از پروتکل استاندارد Secure Socket Layer (SSL) رمزگذاری شوند. دامنه داده توپولوژی های تکرارپذیری انعطاف پذیر از جمله بازتاب کامل سیستم ، دو جهته ، چند به یک ، یک به چند و فشرده را ارائه می دهد. در استقرار یک به یک ، داده های مربوط به 540 دفتر از راه دور را می توان در یک DD9800 واحد تکثیر کرد.

سادگی عملیاتی

Data Domain برای نصب و مدیریت بسیار ساده است و در نتیجه هزینه های اداری و عملیاتی کمتری دارد. سرپرستان می توانند از طریق خط فرمان از طریق SSH یا از طریق Data Domain System Manager ، یک رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر مرورگر ، به سیستم عامل دامنه داده دسترسی پیدا کنند. چندین سیستم دامنه داده را می توان از طریق یک رابط از طریق مرکز مدیریت دامنه داده کنترل و نظارت کرد. داشبوردهای قابل برنامه ریزی ، قابلیت مشاهده وضعیت کلی و توانایی آزمایش جزئیات سطح سیستم را فراهم می کنند. دسترسی مبتنی بر نقش به سطوح مختلف دسترسی از طریق نقش های اختصاصی کاربر برای سطوح مختلف تخصص در سازمان اجازه می دهد. قابلیت نوشتن ساده و همچنین نظارت بر SNMP قابلیت انعطاف پذیری مدیریتی بیشتری را فراهم می کند.

علاوه بر این ، Data Domain دارای یک گزارش خودکار سیستم تماس با منزل است که پشتیبانی خودکار نامیده می شود ، که از طریق پست الکترونیکی وضعیت کامل سیستم را به پشتیبانی Dell EMC و لیست منتخب مدیران ارائه می دهد. این قابلیت هشدار غیر سرزده و جمع آوری داده ها پشتیبانی و خدمات پیشگیرانه را بدون مداخله مدیر امکان پذیر می سازد و مدیریت مداوم را ساده تر می کند.

 

Dell EMC Data Domain DD9300, Up to 720 TB Usable Capacity

فروش استوریج
هارد اکسترنال
خرید سرور

0 دیدگاه | فوریه 4, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =