آشنایی با SAN Mirroring کمپانی Open-E‎

ارسال شده توسط admin | در دسته بندی Uncategorized

آشنایی با SAN Mirroring کمپانی Open-E‎

در کسب و کار و تجارت رقابتی امروز، زمانی که صحبت از سیستم های ذخیره سازی می شود صنایع و کمپانی ها انتظار ارائه راهکارهای قابل اعتماد و مطمئن را دارند تا از ایمنی و در امان بودن کسب و کارشان از هرگونه فاجعه ای اطمینان حاصل کنند. هرگونه وقفه در زیرساخت ذخیره سازی برای کمپانی ها بسیار هزینه بر خواهد بود و حتی به نام و شهرت کمپانی ها نیز آسیب می رساند بطوری که می تواند پیامدهای حقوقی نیز به همراه داشته باشد.

آشنایی با SAN Mirroring کمپانی Open-E‎

علاوه بر این در بخش هایی از صنعت، مقررات جدید شرکت ها را متقاعد می کند تا پیش نیازهای High Availability (بیشترین پایداری و دسترسی) را فراهم کنند و بدین سمت حرکت کنند.

High Availability Cluster به منظور تحمل خطا در صورت بروز مشکل سخت افزاری ایجاد می شود؛ و بطور معمول با استفاده از دو گره (Node) به منظور Automatic Failover (بازگشت خودکار) تنظیم می شود. از مثال های رابط کاربری که می توان به این منظور استفاده کرد iSCSI است.

می توانید عملکرد منابع ذخیره سازی موجود، را با استفاده از تنظیمات خاص Cluster بهبود ببخشید، برای مثال می توان به Active-Active یا Active-Passive اشاره کرد.

تفاوت اصلی میان آنها در میزان پردازش و نحوه ی استفاده از منابع ذخیره سازی موجود است. در حالت Active-Active همه منابع جهت ترافیک I/O استفاده می شود. باActive-Passive بخشی از منابع در حالت آماده بکار هستند و تنها زمانی شروع به کار می کنند که اختلالی در سیستم بوجود آید.

راهکاری چند منظوره
محصول Active-Active iSCSI Failover Feature Pack کمپانی Open-E یکی از بهترین راهکار ذخیره سازی می باشد؛ مهمترین ویژگی که این محصول ارائه می کند High Availability می باشد.

آشنایی با SAN Mirroring کمپانی Open-E‎

با توجه به استانداردهای High Availability در Active-Active iSCSI Failover چون Volume (حجم دیتا) به طور همزمان در دو Node درحال اجرا هستند، با توجه به ویژگیAutomatic Failover حتی اگر یکی از Nodeها از کار بیفتد بدون هیچ وقفه ای سرویس دهی ادامه می یابد.

یکی دیگر از مزایای Active-Active iSCSI Failover استفاده از تمام منابع ذخیره سازی موجود می باشد که بطور قابل ملاحظه ای باعث بهبود عملکرد کلی سیستم می گردد.

این آزمون با استفاده از I/O meter انجام شد و موجب اثبات این موضوع شد که پیکربندی Active-Active به نسبت پیکربندی Active-Passive دو برابر در خواندن و نوشتن سریعتر است و قابلیت بالاتری را در I/O دارد.

زمان جایگزینی منابع در زمان Failover شاخصی است که به منظور مشخص کردن عملکرد Failover محاسبه می گردد. این آزمون شامل تعداد مختلفی از Logical Volumeها بود و نمایانگر این است که Active-Active در زمان به مراتب کمتری جایگزینی منابع را به نسبت Active-Passive انجام می دهد.

آشنایی با SAN Mirroring کمپانی Open-E‎

بطور خلاصه محصول Open-E DSS V7 iSCSI Actvie-Active Failover Feature Pack راهکاری بسیار مناسب برای کمپانی هایی است که High Availability در سطح منابع ذخیره سازی برایشان بسیار مهم می باشد و انتظار بهبود در عملکرد منابع ذخیره سازی را نیز دارند. ما بشدت این بسته را جهت اهداف زیر توصیه می کنیم:

  • Business Continuity
  • High Availability
  • Cloud Storage
  • Storage برای مجازی سازی
  • و بسیاری کاربرد دیگر …
فروش استوریج
هارد اکسترنال
خرید سرور

0 دیدگاه | جولای 22, 2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =